ios 6.1 de açık çıktı.

Home » Apple » ios 6.1 de açık çıktı.
Apple, Teknoloji Haberleri Yorum yapılmamış

 

Apple’ın iOS 6.1’in yayınlamasından sonra başına gelen sorunları ortaya çıktıkça sizlerle paylaşıyoruz. Bu sorunların bir kısmı iPhone 4S için hazırlanan iOS 6.1.1 güncellemesi ile kapatılmak istenmişse de iOS 6.1.1 de bu sorunlara tam olarak çözüm getirememişti. Bu gelişmelerin ardından Apple, yeni güncelleme üzerinde çalışamalara başladığını ve yeni güncellemenin tüm bu sorunları ortadan kaldıracağını açıklamıştı.

Tüm iOS 6 sürümlerinde ortaya çıkan bir diğer sorun ise “Ayarlar” menüsünden “Genel” sayfasından ulaşabileceğiniz “Sınırlamalar” ile ilgili. Normal şartlarda mobil cihazınızda isteğiniz dışı yapılabilecek değişiklikleri engellemek için hazırlanan “Sınırlamalar” önceki iOS sürümlerinde sorunsuz çalışıyordu ancak yeni ortaya çıkan ve bir arka kapı olarak nitelendirebileceğiniz bu açık, “Değişikliğe İzin Verme” deseniz bile Apple kimliğinizin isteğiniz dışı değiştirilebilmesine olanak tanıyor. Bu açık ile ilgili hazırlanan videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Apple konuyla ilgili yaptığı açıklamada bunun düzeltilmesi gereken bir hata olduğunu kabul edip, geçici çözüm önerisi olarak “Sınırlamalar” sayfasında yer alan App Store ve Uygulama Silme seçeneklerini kapatmayı önermiş. Bu hatanın ne zaman düzeltileceği ile ilgili net bir bilgi yok ama bu hafta içerisinde yayınlanması beklenen güncelleme de düzeltme ihtimali yüksek görünüyor.

LEAVE A COMMENT