The Bourne Serisi – GEÇMİŞİ OLMAYAN ADAM

Home » Genel » The Bourne Serisi – GEÇMİŞİ OLMAYAN ADAM
Genel, Sinema Yorum yapılmamış

Kişisel fikrim çok iyi aksiyon 3 lemesi olmuş. 4. film de ana kahramanımız yok oynamamasının sebebi yönetmen ve para kazanma hırsı olduğu için filmin içine sıçmaları .

Filmin soundtracki 3 film dede aynı şuradan dinleyebilirsiniz.

THE BOURNE IDENTITY / GEÇMİŞİ OLMAYAN ADAM

Mükemmel bir silahtı, mükemmel bir hedef oldu

Fırtınalı bir günde kendini Akdeniz\’in ortasında bir balıkçı teknesinde bulan bir adam…Onun öldüğünü sanan ve üzerinde iki kurşun ve bir lazer cihazından başka birşey bulamayan insanlar…

Ama adamımız ölmemiştir. Ve üzerinde bulunan lazer aleti aslında İsviçre bankasında bir hesap numarası ve ona ait şifrelerdir. Fakat ufak bir sorun vardır. Adamımız kim olduğunu ve orada ne aradığını bilmemektedir fakat elindekiler onu Zürih\’e ve ordan da Paris\’e sürükler

Adamımız Jason Bourne(Matt Damon) büyük bir şans eseri tanıştığı Marie Kreutz (Franka Potente) ile bu işin peşine düşer. Jason kimseyi tanımamaktadır fakat çevresinde onu tanıyan birçok kişi vardır. Bourne kendini üzerinde bir sürü para, kafasında bir sürü soruyla CIA\’in de içinde bulunduğu bir kovalamacada bulur.

Çekimlerinin tamamı Paris, İtalya ve Prag\’da yapılan filmde Oscar ödüllü aktör Matt Damon başarılı bir performans sergiliyor.

THE BOURNE SUPREMACY / MEDUSA DARBESİ

CIA\’in Berlin\’deki bir operasyonu sırasında bir CIA ajanı ve bilgi alışverişi yapmak istediği muhbir öldürülür. Suikasti gerçekleştiren tetikçi geride Jason Bourne\’un parmak izini bırakır.

Gerçek Jason Bourne ise tüm bu olaylardan habersiz kendisine yeni bir hayat kurmaya çalışmaktadır. Hafızasını kaybettiği olayın üzerinden yaklaşık iki yıl geçmiştir. İzleri bulunmasın diye hiç bir şehirde uzun süre kalmayan Bourne ve Marie\’nin son durağı Hindistan\’da bir kasabadır. Bourne her ne kadar izini kaybettirmiş görünse de eski anılarına dair kabusları peşini bırakmamaktadır.

THE BOURNE ULTIMATUM / SON ÜLTİMATOM

Jason Bourne\’in tek isteği ortadan kaybolmaktır. Ancak kaybolmayı başaramadığı gibi kendisini yaratanlar tarafından ele geçirilir. Hafızasını ve sevdiği tek insanı kaybetmiş olan Jason Bourne, iyi eğitimli yeni kuşak katillerin yoğun ateşi altındadır. Artık sadece tek bir hedefi vardır: Başlangıca dönmek ve kendisinin kim olduğunu bulmak.

Jason Bourne, yeni bir gelecek bulabilmek için kendi geçmişindeki izleri yakalamaya çalışır. Gerçek Jason Bourne\’i bulma çabasına devam ederken, Moskova\’dan Paris, Londra, Tanca (Fas) ve New York\’a uzanan geniş bir alanda seyahat etmek; sürekli manevralarla her an ensesinde olan yüzlerce polisi, federal ajanları ve Interpol ajanlarını safdışı etmek zorundadır.

LEAVE A COMMENT