Google Chrome 16 Çıktı

Home » Programlar » Google Chrome 16 Çıktı
Programlar, Teknoloji Haberleri Yorum yapılmamış


Google Chrome’un en yeni sürümü olan 16 indirilmek için hazır bekliyor. Üstelik yazılımın bu sefer, bomba niteliğinde sürpriz bir fonksiyonu var.

Tarayıcı pazarının sonradan parlayan yıldızı Chrome, kısa bir süre önce Mozilla’nın ateş tilkisi Firefox’u geride bırakarak bu alanda ikinciliğe yükselmişti.

Internet Explorer’dan sonra dünya çapında en çok kullanılan tarayıcı ünvanını elde eden Chrome’un artıları, eklenti desteği ve cimri kaynak kullanımı.

Kısa zaman dilimlerinde hızla güncellenen yazılım bu sefer 16. kararlı sürümüyle karşımızda. Ancak önceki versiyonlara nazaran daha titiz bir çalışma yürüten mühendisler bu sefer oldukça güzel bir fonksiyonu da dahil etmişler.

“Çoklu oturum” olarak adı geçen yeniliğe, sağ üst köşedeki “Ayarlar” sekmesindeki “Şurada oturum aç” başlığı ile ulaşılabiliyor. Google kullanıcı adınız ve şifrenizle aktifleştirebileceğiniz servis, yer imlerinizi yedekliyor.

Bu sayede dışarıda başka bir bilgisayardayken oturum açmanız halinde tüm kayıtlı web siteleriniz ve ayarlarınız o cihaza yükleniyor.

Eğer tek bilgisayarda iki farklı oturum açmak isterseniz, “Seçenekler – Kişisel Öğeler – Kullanıcılar – Yeni Kullanıcı Ekle” yolunu izlemeniz gerekiyor. Hesaplar arası geçiş ise, sol üst köşede belirecek simge ile gerçekleştiriliyor.

LEAVE A COMMENT