Linaro, Android ICS’i Yüzde 100 Hızlandırdı

Home » Android » Linaro, Android ICS’i Yüzde 100 Hızlandırdı
Android, Teknoloji Haberleri Yorum yapılmamış

Linero ekibi, Android’in orjinal ICS AOSP hızını yaptıkları optimizasyonlarla yüzde 100 arttırmayı başardılar. Ekibin başarısı video ile de paylaşıldı.

Google’ın Android ekibinin hazırladığı orjinal AOSP ( Android Open Source Project ) 4.0.4 ROM’u üzerinde oynamalar yapan Linaro adlı geliştirici grup, Android işletim sisteminin çekirdeğinde ve yaptıkları donanım sürücülerindeki değişikliklerle beraber yüzde 100’ü geçen performans artışı elde ettiler.

0xBenchmarks yazılımında aynı donanım gücüne sahip iki ARM tabanlı platform, LCD monitöre bağlanıyor ve test başlatılıyor. Open GL tabanlı küpün dönmesi ile başlayan test yazılımı, Open GL Blending, Open GL Fog ve Flying Teaport testleri ile devam ediyor.

Testlerin sonunda Linaro’nun değişiklikler yaptığı AOSP 4.0.4, 60 FPS değerlerindeyken, orjinal AOSP 4.0.4 ise 30 FPS barajına anca yaklaşabiliyor.

İki farklı platform ve test sonuçları videoda bulunmakta

Android ve dolayısı ile mobil dünya için sevindirici haberi daha da sevindirici kılan, Linaro’nun bu yazılım alt yapısını CyanogenMod ekibi ile paylaşması. CM9 ekibine yollanan yeni alt yapı, onay bekliyor. Eğer CM9’a Linero’nun geliştirdiği AOSP 4.0.4 eşlik ederse, Android cihazlardan inanılmaz bir performans artışı gözlemleyebiliriz.

LEAVE A COMMENT