Category : Android

Home » Archive by category : Android

Merhaba Arkadaşlar , Xiaomi nin Mi5s için yazılım çıkarıp geri çekmesini duymuşsunuzdur. Fakat çin için çıkardıkları yazılımda böyle birşey söz konusu olmuyor. Ve güncellemeler çok önde gidiyor. Eğer ingilizce sorununuz yoksa Android 7 Nougat kurulumunu yapıp daha performanslı şekilde kullanabilirsiniz. Google Play Store kurulumuda çok basit. Telefonunuzu Unlock Yapmanıza gerek yok . Custom rom değil ..

Read more

Samsung S6 ve S6 Edge marshmallow 6.0.1 Kurulumu Orjinal Yazılım ( Rom) Evet arkadaşlar  Samsung her zamanki gibi android yazılımını en son türkiye ve kendine göre 3. sınıf ülkelere dağıttığı için Benimde 1 adet s6 edge  (Düz s6 sahipleri sizede anlatıcam üzülmeyin) olduğu için sizede anlatayım dedim . Yazılım Samsung Orjinal Yazılımıdır. Garanti sayacını etkilemez. ..

Read more

Özlediniz beni biliyorum keretalar sizi.  z1 compact elime geçti sizin için root ve bootloader kaldırmadan telefon üzerinde ne tür fanteziler yapabileceğinizi göstericem .  Yok ben bootloader kaldırıcam diyorsanız bu işlemi sony üzerinden fastboot ile manuel yapabilir flashtool ile z1 seçip bootloader ı uçurabilirsiniz. Yalnız kameranızda fantezilere sebep olabilir bootloader kaldırma haberiniz olsun 🙂 Ben yaşadım ..

Read more

WhatsApp inanılmaz bir büyümeyle son yıllarda neredeyse her akıllı telefona girmeyi başardı. Bu da bazı gizlilik risklerini beraberinde getiriyor. Özellikle Facebooks satın alması sonrası iyice ivme kazanan mesajlaşma uygulaması bugün hem kişisel, hem de kurumsal telefonların büyük bölümünde bulunuyor. Son gelişmeler gizlilik anlamında bazı tasarım hatalarının WhatsApp’ı tehdit ettiğine işaret ediyor. WhatsSpy Public adındaki yeni ..

Read more

En popüler mobil mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi WhatsApp, Chrome web istemcisi sayesinde masaüstü bilgisayarınıza geliyor. WhatsApp bir masaüstü yazılım geliştirmek yerine, WhatsApp Web gibi basit bir web istemcisi geliştirmeyi tercih etti. Bu sayede her şey telefondan yönetilmeye devam edilecek, ancak masaüstü veya dizüstü bilgisayarınıza yansıtılacak. Bu, telefonunuzdaki WhatsApp’ın çalışması için hâlâ bir veri bağlantısına ihtiyaç ..

Read more

Evet kızlar uzun zamandır yazı yazmıyorum Android dünyasına pek bakamadım . Ayponun yanına bide emsekiz aldım eh tabiki taciz etmek farz oldu . S-OFF yapıp istediğiniz rom atabilir sürümden sürüme tavşan gibi atlayabilir ve ya custom rom lar kurabilirsiniz. HTC M8 iniz çöktü HTC yazısında kaldı . Hemen telefonumuzun açma kapama yani power tuşu ile ..

Read more

Samsung‘un blog’u Sammobile, Galaxy S3 modeli için resmi Android 4.2.2 Jelly Bean güncellemesini sızdırdı. ROM‘u paylaşan Sammobile sayesinde, ROM‘u Galaxy S3‘lere başarılı bir şekilde kurabiliyorsunuz. I9300XXUFME3 kod adlı test yazılımı, Galaxy S3 için indirilebilir durumda. Test yazılımı olduğu için bazı sorunların olabileceği belirtiliyor fakat ilk kullananlar herhangi bir sorunla karşılaşmamış durumda. Samsung‘un resmi olarak dağıtıma ..

Read more

HTC Desire SV Yazılım Güncelleme – Yeni Güncelleme çıktı ve sms gönderme problemide dediğim gibi sms yazılımlarıyla alakalıymış oda giderilmiştir. Giderilen sorunlar önemli olanlar şunlar çift sim kartlı cihazlar için mesaj problemi ve iki sim kart takılı iken aramalarda ki gecikmeyi düzeltmek amacı ile 22.04.2013 tarihinde yeni yazılımı kullanıcılara sundu. HTC Desire SV yazılımı nasıl ..

Read more

Evet arkadaşlar HTC nin bu modelinde sms göndermede askıya alma problemi var . Gönderdiğiniz smsler bir miktar gittikten sonra tıkanıp kalıyor. Bu durumu şu şekilde çözebilirsiniz HTC güncelleme çıkarana kadar ya sürekli telefonu kapat aç mantığıyla yada smsleriniz gitmediğinde bir telefon görüşmesi yaparak sms lerinizin gitmesini sağlayabilirsiniz. Bunlar saçma kimsenin istemediği çözümler. Sorunun htc nin ..

Read more

Android sistemi, Linux tabanlı ve açık kaynak kodlarına sahip bir platform. Açık kaynaklı her sistem gibi, pek çok firma bu yazılımı alıp, kendine göre yorumlayarak piyasaya sunuyor. Örnek olarak HTC‘nin, Sony‘nin ve Samsung‘un Android 4.0 Ice Cream Sandwich yüklü telefonlarına aynı anda baktığınızda, görünüm olarak oldukça farklı olduklarını göreceksiniz. Android ekosisteminde birliğin olmaması, bazı ek ..

Read more