Category : ASP .NET & ASP

Home » Archive by category : ASP .NET & ASP

Windows Server 2008 gelişmiş komut satırı aracı olan WBADMIN.exe içerisinde desteklenen backup (yedekleme) anahtar komutları aşağıdaki gibidir. wbadmin ENABLE BACKUP Zamanlanmış günlük backup (yedekleme) işlevini açmak ve konfigürasyonunu yapmak için kullanılır. wbadmin DISABLE BACKUP Zamanlanmış günlük backup (yedekleme) işlevini kapatmak için kullanılır. wbadmin START BACKUP Backup(Yedekleme) işlemini başlatmak için kullanılır. wbadmin STOP JOB Çalışan backup ..

Read more

Kuruluma başlamadan önce son kontroller; Active Directory Gereksinimleri Exchange Server kurulumu yapmadan önce Active Directory için aşağıdaki koşulları mutlak sağlayalım. – Schema Master özelliğine sahip DC mutlaka Windows Server 2003 SP1 (en az) kurulmuş olmalıdır. – Exchange Server kurmayı düşündüğünüz site içinde mutlaka en az Global Catalog Server olması gerekir. Buda mutlak Windows Server 2003 ..

Read more

CSS NEDİR ? CSS (Cascading Style Sheets) Css internet sayfalarının görünümünü değiştiren bir tanım dosyasıdır. CSS kendine has kuralları olan bir tanım dilidir denilebilir. CSS Sayfa içersindeki her bir elemana ait farklı özellik atamayı sağlar Css Özellikleri: Html sayfasındaki nesnelerin görüntüsünü belirler Html 4.0 sürümü ile stil dosyaları geliştirilmiştir CSS ayrı bir dosyada *.css uzantısı ..

Read more