Category : Domain & Web Hosting

Home » Archive by category : Domain & Web Hosting

Windows Server 2008 gelişmiş komut satırı aracı olan WBADMIN.exe içerisinde desteklenen backup (yedekleme) anahtar komutları aşağıdaki gibidir. wbadmin ENABLE BACKUP Zamanlanmış günlük backup (yedekleme) işlevini açmak ve konfigürasyonunu yapmak için kullanılır. wbadmin DISABLE BACKUP Zamanlanmış günlük backup (yedekleme) işlevini kapatmak için kullanılır. wbadmin START BACKUP Backup(Yedekleme) işlemini başlatmak için kullanılır. wbadmin STOP JOB Çalışan backup ..

Read more

Kuruluma başlamadan önce son kontroller; Active Directory Gereksinimleri Exchange Server kurulumu yapmadan önce Active Directory için aşağıdaki koşulları mutlak sağlayalım. – Schema Master özelliğine sahip DC mutlaka Windows Server 2003 SP1 (en az) kurulmuş olmalıdır. – Exchange Server kurmayı düşündüğünüz site içinde mutlaka en az Global Catalog Server olması gerekir. Buda mutlak Windows Server 2003 ..

Read more

IPv6, Internet Protocol Version 6, IPv6 Nedir, IPv6 Ayarları, IPv6 IP Tanımlamak, IPv6 Ayarları, ipv4 ve ipv6 arasındaki farklar, IPv4 Limiti, Sınırlı Adres Alanı, Quality of Service (Qos) kullanımı, IPv6 daki Yenilikler IPv6 Nedir ? Internet Protocol Version 6 (IPv6), TCP/IP protokolünün önemli bir şekilde geliştirilmiş halidir. Windows Server 2008 kurulduğunda, IPv6 otomatik olarak kurulur ..

Read more