Category : Plesk

Home » Archive by category : Plesk

unutulan root parolasini degistirmek – grub ile baslatilan dagitimlar için linux sisteminizin parolasini unuttuysaniz single modda açarak degistirebilirsiniz. Bunun için; Grub ta boot menüsü geldiginde baslangiç seçenegi üzerinde ‘e’ tusuna basilir. Baslangiç seçenegine single ilave edilerek enter tusuna basilir. Enter bastiktan sonra gelen menude ‘b’ tuþuna basilarak sistem baslatilir. Sistem direk # düser. Burada passwd ..

Read more

linux platformalardaki plesk 8 sürümlerinde yedek alınma işleminden sonra backup dosyasını windows yüklü masaüstüne indirdiğimizde maalesef bu yedeği açma imkanımız yok.Buna binaen mevcut yedek dosyamızı tekrar bir linux sistem yüklü bilgisayara yada mevcut vds, vps, sunucunuza upload etmeniz gerekiyor backup dosyamızı upload ettikten sonra alttaki komutları uyguluyoruz. download linki . Öncelikle mpack dosyasını indirip kuruyoruz. ..

Read more

Windows Plesk sunucularda açılan domainlerin DNS kaydının Plesk tarafından otomatik oluşturulmamasından kaynaklı domain çözülemiyor. Bunun için aşağıdaki kontrolü ve işlemleri gerçekleştirmek gerekmekte. VPS sunucularda C:\Parallels\Plesk\dns\var klasörü altında domaine ait DNS zone kaydının olup olmadığı kontrol edilir. Normal sunucularda ise C:\Program Files\Plesk\dns\var klasöründen bu dosyalara ulaşabilirsiniz. Eğer kayıt yoksa mevcut bir DNS zone kopyalanarak, hata veren ..

Read more