Category : Teknoloji Haberleri

Home » Archive by category : Teknoloji Haberleri

Samsung S6 ve S6 Edge marshmallow 6.0.1 Kurulumu Orjinal Yazılım ( Rom) Evet arkadaşlar  Samsung her zamanki gibi android yazılımını en son türkiye ve kendine göre 3. sınıf ülkelere dağıttığı için Benimde 1 adet s6 edge  (Düz s6 sahipleri sizede anlatıcam üzülmeyin) olduğu için sizede anlatayım dedim . Yazılım Samsung Orjinal Yazılımıdır. Garanti sayacını etkilemez. ..

Read more

Pong approached me to write a review of the new Pong iPhone 6 cases with the bold claim the case will prevent cell phone radiation from damaging the user. Of course, I have no way to judge this for myself. Consequently, the information in this article, not so much of a review, is from the information found ..

Read more

If you’ve yet to go hands-on with the iOS 8.4 and the redesigned Music app, then I recommend checking out our video walkthrough. In this video, we step through many of the new changes, from both a visual and functionality standpoint. I’ve been playing with the new stock Music app on iOS 8.4 for the last ..

Read more

WhatsApp inanılmaz bir büyümeyle son yıllarda neredeyse her akıllı telefona girmeyi başardı. Bu da bazı gizlilik risklerini beraberinde getiriyor. Özellikle Facebooks satın alması sonrası iyice ivme kazanan mesajlaşma uygulaması bugün hem kişisel, hem de kurumsal telefonların büyük bölümünde bulunuyor. Son gelişmeler gizlilik anlamında bazı tasarım hatalarının WhatsApp’ı tehdit ettiğine işaret ediyor. WhatsSpy Public adındaki yeni ..

Read more

Türk kızı Elif’in finale kaldığı Google Bilim Fuarı 2013’te halk oylaması başladı. Türkiye’den Elif Bilgin’in (16) binlerce proje arasından sıyrılarak 15 Global Finalist’ten biri olmaya hak kazandığı Google Bilim Fuarı’nda (Google Science Fair) birinciyi belirleyecek online halk oylaması başladı. “Muz kabuklarının biyoplastik üretiminde kullanılması” fikrine dayanan çalışmasıyla hem finale kalan hem de Scientific American “Science ..

Read more

Samsung‘un blog’u Sammobile, Galaxy S3 modeli için resmi Android 4.2.2 Jelly Bean güncellemesini sızdırdı. ROM‘u paylaşan Sammobile sayesinde, ROM‘u Galaxy S3‘lere başarılı bir şekilde kurabiliyorsunuz. I9300XXUFME3 kod adlı test yazılımı, Galaxy S3 için indirilebilir durumda. Test yazılımı olduğu için bazı sorunların olabileceği belirtiliyor fakat ilk kullananlar herhangi bir sorunla karşılaşmamış durumda. Samsung‘un resmi olarak dağıtıma ..

Read more

HTC Desire SV Yazılım Güncelleme – Yeni Güncelleme çıktı ve sms gönderme problemide dediğim gibi sms yazılımlarıyla alakalıymış oda giderilmiştir. Giderilen sorunlar önemli olanlar şunlar çift sim kartlı cihazlar için mesaj problemi ve iki sim kart takılı iken aramalarda ki gecikmeyi düzeltmek amacı ile 22.04.2013 tarihinde yeni yazılımı kullanıcılara sundu. HTC Desire SV yazılımı nasıl ..

Read more

Evet arkadaşlar HTC nin bu modelinde sms göndermede askıya alma problemi var . Gönderdiğiniz smsler bir miktar gittikten sonra tıkanıp kalıyor. Bu durumu şu şekilde çözebilirsiniz HTC güncelleme çıkarana kadar ya sürekli telefonu kapat aç mantığıyla yada smsleriniz gitmediğinde bir telefon görüşmesi yaparak sms lerinizin gitmesini sağlayabilirsiniz. Bunlar saçma kimsenin istemediği çözümler. Sorunun htc nin ..

Read more

Android sistemi, Linux tabanlı ve açık kaynak kodlarına sahip bir platform. Açık kaynaklı her sistem gibi, pek çok firma bu yazılımı alıp, kendine göre yorumlayarak piyasaya sunuyor. Örnek olarak HTC‘nin, Sony‘nin ve Samsung‘un Android 4.0 Ice Cream Sandwich yüklü telefonlarına aynı anda baktığınızda, görünüm olarak oldukça farklı olduklarını göreceksiniz. Android ekosisteminde birliğin olmaması, bazı ek ..

Read more

  Apple’ın iOS 6.1’in yayınlamasından sonra başına gelen sorunları ortaya çıktıkça sizlerle paylaşıyoruz. Bu sorunların bir kısmı iPhone 4S için hazırlanan iOS 6.1.1 güncellemesi ile kapatılmak istenmişse de iOS 6.1.1 de bu sorunlara tam olarak çözüm getirememişti. Bu gelişmelerin ardından Apple, yeni güncelleme üzerinde çalışamalara başladığını ve yeni güncellemenin tüm bu sorunları ortadan kaldıracağını açıkl..

Read more